Wpis blogowy

GPS do busa – na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?

GPS do busa

18 kwietnia, 2023

Zainteresował cię powyższy temat? Sprawdź nasze urządzenia na zamów.e-tollgps.pl

GPS do busa – jak wybrać? – e-tollgps.pl

Monitoring GPS pojazdów nie bez powodu jest coraz popularniejszy. Jego funkcje okazują się szczególnie przydatne w firmach świadczących usługi transportowe lub tych, w których zarządza się flotami. Jednak nie każdy system jest taki sam, a jego jakość i funkcje mogą mieć ogromne znaczenie. Dowiedz się, jakimi cechami powinien charakteryzować się idealny GPS do busa i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Monitoring GPS pojazdów – zalety odpowiednio dobranego systemu

Dlaczego warto zainwestować w GPS do busa? Odpowiednio dobrany system zapewnia szereg korzyści! Ma to szczególne znaczenie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, ale z zalet monitoringu pojazdów coraz częściej korzystają też osoby prywatne. Odpowiedni system pomoże zadbać o:

 • bezpieczeństwo floty, kierowców i pasażerów lub ładunków,
 • łatwiejszy nadzór nad kierowcami i monitorowanie ich aktywności,
 • łatwiejsze prowadzenie dokumentacji, w tym rozliczanie czasu pracy kierowców,
 • sprawniejsze planowanie tras i ich efektywniejszą realizację,
 • obniżenie kosztów eksploatacyjnych pojazdów,
 • wygodę rozliczeń w systemie e-TOLL oraz monitorowania SENT.

Warto przy tym zaznaczyć, że monitoring pojazdów GPS wcale nie jest drogi. Ponadto jego implementacja nie musi być trudna ani czasochłonna. Coraz więcej firm i osób prywatnych przekonuje się, jak opłacalna jest to inwestycja. Ważne jednak, aby właściwie wybrać system. Jaki GPS do busa będzie najlepszy?

Sprawdź też: Lokalizator GPS do samochodu – gdzie i jak go zamontować?

GPS do busa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najlepszy GPS to przede wszystkim taki system, który jest dopasowany do potrzeb użytkownika. Jaki lokalizator GPS do busa wybrać? Jakie kryteria najczęściej są najważniejsze w przypadku użytkowników tego typu pojazdów?

1.     GPS do busa – integracja z systemem e-TOLL

Poruszanie się busem często wiąże się z przejazdami płatnymi odcinkami dróg. Co prawda tego typu pojazdy zaliczają się do kategorii „lekkiej”, a więc podlegają opłatom tylko na dwóch odcinkach autostrad A2 i A4, ale i tak jest to ważna funkcja. Integracja z systemem e-TOLL sprawia, że monitoring GPS pojazdów umożliwia wygodne rozliczanie opłat bez konieczności korzystania z aplikacji mobilnych czy kupowania biletów autostradowych. Dane GPS są automatycznie przesyłane do systemu, a należność ściągana z konta użytkownika.

Dlatego też najlepszy GPS do busa na pewno powinien mieć integrację z e-TOLL. Lista dopuszczonych operatorów jest dostępna na stronach rządowych (pod adresem etoll.gov.pl[1] ). Znajdziesz tam oczywiście również nasz produkt!

2.     Śledzenie GPS – jakość i stabilność połączenia

Skuteczne śledzenie GPS wymaga stabilnego, pewnego połączenia. Monitoring pojazdów, który cały czas „gubi” sygnał, przysporzy Ci więcej kłopotów, niż przyniesie pożytku. Dlatego warto wybrać system zapewniający wysokiej jakości łączność.

Na rynku często można znaleźć GPS do busa bez abonamentu, ale może on być problematyczny. Usługi z abonamentem zapewniają stabilność w zasadzie w każdym miejscu. Warto też zwrócić uwagę na jakość zastosowanych w urządzeniu podzespołów oraz przeprowadzone przez dostawcę testy.

3.     GPS do busa – elastyczność

Pożądaną cechą GPS do busa jest też możliwość dostosowania systemu do własnych potrzeb. Warto wybrać usługę, która zapewni użytkownikowi to, czego potrzebuje. Większość dostawców oferujących monitoring floty działa tylko w kraju. W naszej ofercie znajdziesz jednak m.in. dodatkowy abonament, który umożliwia korzystanie z usługi także za granicą. Możliwe jest również jej rozszerzenie np. o dodatkowe miejsce do przechowywania danych.

4.     Najlepszy GPS do busa – możliwości

Koniecznie zwróć uwagę na możliwości systemu i sprawdź, czy są zgodne z Twoimi potrzebami. Nie każdy monitoring GPS pojazdów ma takie same funkcje. Niektóre pozwalają w zasadzie jedynie na śledzenie i zapisywanie tras. Wybierając bardziej rozbudowany system, np. ten oferowany przez nas, możesz również:

 • monitorować czas pracy kierowców,
 • kontrolować zużycie paliwa,
 • monitorować przeglądy,
 • chronić pojazd przed kradzieżą itp.

System GPS do busa mający więcej funkcji przyniesie Ci sporo korzyści, dlatego jego wybór jest zdecydowanie bardziej opłacalny.

GPS do busa – ułatwienie w zarządzaniu flotą – e-tollgps.pl
Dzięki odpowiednim funkcjom GPS do busa może znacząco ułatwić zarządzanie flotą. Dlatego zawsze warto dokładnie sprawdzić możliwości systemu.

5.     Lokalizacja pojazdów GPS – wygoda obsługi

Ostatnim z ważnych czynników przy wyborze GPS do busa jest wygoda obsługi. Większość systemów monitoringu jest obsługiwanych za pomocą dedykowanych aplikacji. W zależności od dostawcy są one jednak zróżnicowane pod względem przejrzystości, intuicyjności czy dostępnych funkcji. Wygodna aplikacja zdecydowanie pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze oraz ułatwi zarządzanie flotą.

Dobrze również upewnić się, że jest ona dostępna z poziomu zarówno urządzeń mobilnych, jak i np. przeglądarki internetowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym systemie umożliwiającym monitoring GPS pojazdów, sprawdzić jego możliwości i zastosowanie? Sprawdź ofertę e-TOLLGPS.

Podobne Wpisy

e-TOLL OBU pod zapalniczkę

 • content

  Błyskawiczny montaż – wystarczy podłączyć do gniazda zapalniczki.

 • content

  Możliwość użytkowania w wielu pojazdach i swobodnego przenoszenia między nimi.

 • content

  Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT.

 • content

  Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

e-TOLL OBU do samodzielnego montażu

 • Wyjątkowo prosty montaż bezpośrednio do akumulatora.

 • Możliwość skorzystania z usługi profesjonalnego montażu (w cenie 99 zł).

 • Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT

 • Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

Dowiedz się więcej