Potrzebujesz urządzenia e-TOLL?

U NAS KUPISZ JE OD RĘKI!

zamów e-TOLL

Już w 2020 roku wiadomo było, że w 2021 roku zostanie zlikwidowany dotychczasowy system poboru opłat za przejazdy płatnymi drogami viaTOLL. Jego miejsce ma zająć nowy system e-TOLL umożliwiający elektroniczną formę płatności. 

Nowy system wywołuje sporo obaw, zwłaszcza, że jego uruchomienie już zostało opóźnione, co spowoduje, że przewoźnicy będą mieli mniej czasu na przygotowanie się do zmian i wdrożenie nowych rozwiązań. Tymczasem system e-TOLL niesie korzyści, zarówno dla państwa, jak i dla użytkowników dróg. 

E-TOLL – korzyści dla państwa

System e-TOLL pozwoli sprawnie pobierać opłaty za przejazdy drogami płatnymi. Całkowicie elektroniczna forma pozwoli uniknąć ponoszenia przez państwo wysokich kosztów związanych z budową infrastruktury do poboru opłat, która nie będzie potrzebna. Oczywiście usunięcie istniejących bramownic będzie też kosztowało, ale z czasem nowy system pozwoli naprawdę wiele zaoszczędzić. Wszystko będzie można zrobić online, więc niepotrzebne będą dodatkowe punkty e-TOLL do obsługi klientów oraz zatrudnianie nowych urzędników. To pozwoli zaoszczędzić kolejne, niemałe pieniądze. 

E-TOLL – korzyści dla użytkowników

W porównaniu z obecnym systemem viaTOLL, e-TOLL aplikacja będzie o wiele wygodniejsza. Kierowcy nie będą już musieli stać w korkach do bramownic i tracić przez to czasu. Korzyścią dla użytkowników jest również łatwa rejestracja. Do rejestracji w e-TOLL dokumenty żadne nie są potrzebne. Nie trzeba także podpisywać żadnych umów. 

E-TOLL aplikacja umożliwia korzystanie z IKK czyli Internetowego Konta Klienta. Na koncie użytkownik ma dostęp do historii opłat, wszystkich danych, dokumentów i usług oraz obsługi klienta w jednym miejscu, bez konieczności wizyty w punkcie obsługi. Punkty e-TOLL będą oczywiście istniały dla osób, które nie korzystają na co dzień ze smartfonów i preferują osobiste załatwianie spraw. Dla takich osób będą istniały także dodatkowe możliwości gromadzenia danych lokalizacyjnych i uiszczania opłat. Do wyboru oprócz aplikacji będą również urządzenia OBU lub moduł GPS, który znajduje się w naszej ofercie. 

Łatwa rejestracja i dokonanie płatności w systemie

Rejestracja i utworzenie konta IKK jest bardzo proste i nie wymaga podpisywania żadnych umów. Będzie można zrobić to online, na stronie internetowej systemu e-TOLL lub poprzez e-urząd skarbowy, osobiście w punkcie obsługi klienta e-TOLL lub też za pośrednictwem wybranego operatora kart flotowych oferującego usługi e-TOLL. Dokonanie płatności też jest bardzo proste i możliwe na dwa sposoby. 

Jakie istnieją sposoby płatności? 

Udostępnij
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments