Wpis blogowy

Nowy system poboru opłat – sprawdź wynikające korzyści!

Warto wiedzieć

14 kwietnia, 2021

Zainteresował cię powyższy temat? Sprawdź nasze urządzenia na zamów.e-tollgps.pl

Już w 2020 roku wiadomo było, że w 2021 roku zostanie zlikwidowany dotychczasowy system poboru opłat za przejazdy płatnymi drogami viaTOLL. Jego miejsce ma zająć nowy system e-TOLL umożliwiający elektroniczną formę płatności. 

Nowy system wywołuje sporo obaw, zwłaszcza, że jego uruchomienie już zostało opóźnione, co spowoduje, że przewoźnicy będą mieli mniej czasu na przygotowanie się do zmian i wdrożenie nowych rozwiązań. Tymczasem system e-TOLL niesie korzyści, zarówno dla państwa, jak i dla użytkowników dróg. 

E-TOLL – korzyści dla państwa

System e-TOLL pozwoli sprawnie pobierać opłaty za przejazdy drogami płatnymi. Całkowicie elektroniczna forma pozwoli uniknąć ponoszenia przez państwo wysokich kosztów związanych z budową infrastruktury do poboru opłat, która nie będzie potrzebna. Oczywiście usunięcie istniejących bramownic będzie też kosztowało, ale z czasem nowy system pozwoli naprawdę wiele zaoszczędzić. Wszystko będzie można zrobić online, więc niepotrzebne będą dodatkowe punkty e-TOLL do obsługi klientów oraz zatrudnianie nowych urzędników. To pozwoli zaoszczędzić kolejne, niemałe pieniądze. 

E-TOLL – korzyści dla użytkowników

W porównaniu z obecnym systemem viaTOLL, e-TOLL aplikacja będzie o wiele wygodniejsza. Kierowcy nie będą już musieli stać w korkach do bramownic i tracić przez to czasu. Korzyścią dla użytkowników jest również łatwa rejestracja. Do rejestracji w e-TOLL dokumenty żadne nie są potrzebne. Nie trzeba także podpisywać żadnych umów. 

Sprawdź także: Aplikacja e-TOLL – skąd pobrać, jak się zarejestrować i korzystać

E-TOLL aplikacja umożliwia korzystanie z IKK czyli Internetowego Konta Klienta. Na koncie użytkownik ma dostęp do historii opłat, wszystkich danych, dokumentów i usług oraz obsługi klienta w jednym miejscu, bez konieczności wizyty w punkcie obsługi. Punkty e-TOLL będą oczywiście istniały dla osób, które nie korzystają na co dzień ze smartfonów i preferują osobiste załatwianie spraw. Dla takich osób będą istniały także dodatkowe możliwości gromadzenia danych lokalizacyjnych i uiszczania opłat. Do wyboru oprócz aplikacji będą również urządzenia OBU lub moduł GPS, który znajduje się w naszej ofercie. 

Łatwa rejestracja i dokonanie płatności w systemie

Rejestracja i utworzenie konta IKK jest bardzo proste i nie wymaga podpisywania żadnych umów. Będzie można zrobić to online, na stronie internetowej systemu e-TOLL lub poprzez e-urząd skarbowy, osobiście w punkcie obsługi klienta e-TOLL lub też za pośrednictwem wybranego operatora kart flotowych oferującego usługi e-TOLL. Dokonanie płatności też jest bardzo proste i możliwe na dwa sposoby. 

Jakie istnieją sposoby płatności? 

 • Pierwszy to konto rozliczeniowe w trybie przedpłaty. Podczas rejestracji w e-TOLL ma miejsce doładowanie konta, z którego na bieżąco będą pobierane automatycznie opłaty na podstawie gromadzonych danych lokalizacyjnych. 
 • Drugi sposób to konto rozliczeniowe w trybie okresowej płatności z zabezpieczeniem. To z kolei polega na ustanowieniu podczas rejestracji zabezpieczenia na koncie, w postaci depozytu (wpłaty), gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej czy poręczenia osoby trzeciej. Do momentu zatwierdzenia wybranego zabezpieczenia będzie się korzystało z konta w trybie przedpłaty. Na każdym z kont będzie można zarejestrować wiele pojazdów. Jeden przewoźnik (firma) będzie więc mogła posiadać jedno konto z zarejestrowanymi wszystkimi samochodami, których jest właścicielem. To ogromna wygoda, gdyż nie trzeba będzie zakładać osobnych kont dla każdego auta. Nowy system docenią więc zarówno firmy, jak i prywatni użytkownicy dróg. 

Podobne Wpisy

e-TOLL OBU pod zapalniczkę

 • content

  Błyskawiczny montaż – wystarczy podłączyć do gniazda zapalniczki.

 • content

  Możliwość użytkowania w wielu pojazdach i swobodnego przenoszenia między nimi.

 • content

  Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT.

 • content

  Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

e-TOLL OBU do samodzielnego montażu

 • Wyjątkowo prosty montaż bezpośrednio do akumulatora.

 • Możliwość skorzystania z usługi profesjonalnego montażu (w cenie 99 zł).

 • Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT

 • Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

Dowiedz się więcej