Wpis blogowy

Aplikacja e-TOLL – skąd pobrać, jak się zarejestrować i korzystać

aplikacja e-TOLL

2 sierpnia, 2021

Zainteresował cię powyższy temat? Sprawdź nasze urządzenia na zamów.e-tollgps.pl

Aplikacja e-TOLL – koniec z bramkami na autostradach - e-tollgps.pl

e-TOLL to nowy system poboru opłat drogowych, który – zgodnie z zapowiedziami – już w połowie czerwca 2021 roku ma zacząć obowiązywać wszystkich kierowców. Należność będzie naliczana na podstawie danych geolokalizacyjnych (GPS). Nie oznacza to jednak konieczności instalacji specjalnego urządzenia w samochodzie. Mobilna aplikacja e-TOLL umożliwi korzystanie z systemu za pomocą smartfona lub tabletu. Dowiedz się, skąd ją pobrać i w jaki sposób z niej korzystać.

Czym jest aplikacja e-TOLL?

Już wkrótce bramki na autostradach staną się jedynie wspomnieniem, ponieważ jedyną metodą używaną do pobierania opłat drogowych będzie e-TOLL. Co to takiego? To system bazujący na danych geolokalizacyjnych (GPS). Dzięki niemu opłaty za przejazdy płatnymi odcinkami dróg będą naliczane automatycznie – bez konieczności zatrzymywania się przy bramkach. Nowa metoda ma być bardziej efektywna – w ten sposób wyeliminuje się kolejki do bramek i powstające w związku z tym zatory. Jazda płatnymi odcinkami dróg ma się stać znacznie bardziej płynna – a więc szybsza i wygodniejsza. Dużym atutem systemu e-TOLL ma być całkowicie zdalne zarządzanie – żeby załatwić wszelkie związane z nim sprawy, nie trzeba będzie osobiście odwiedzać biur obsługi.

Do naliczania opłat można wykorzystywać pokładowe urządzenie GPS, ale jego posiadanie nie jest konieczne. Wraz z uruchomieniem systemu, które nastąpiło 1 czerwca 2021 roku, udostępniona została również aplikacja na telefon e-TOLL służąca do zbierania i przekazywania do systemu opłat danych geolokalizacyjnych pojazdu. Dzięki prostocie uzyskania i wykorzystania aplikacja e-TOLL ułatwi kierowcom przestawienie się na nowy system. Jest to narzędzie dedykowane wszystkim osobom poruszającym się płatnymi odcinkami dróg, choć zapewne będzie wykorzystywane głównie przez osoby prywatne. Firmy przewozowe i transportowe częściej korzystają bowiem z pokładowych urządzeń GPS, które są stabilniejsze i pewniejsze w użytkowaniu.

Czytaj dalej: Urządzenia do poboru opłat drogowych – OBU czy GPS? Co wybrać?

Jak działa aplikacja na telefon kompatybilna z systemem e-TOLL?

Aplikacja na smartfona kompatybilna z e-TOLL jest bardzo prosta w obsłudze i dostępna dla każdego. Można ściągnąć zarówno aplikację na Androida, jak i na iOS. Obie wersje są darmowe. Aplikacja na telefon umożliwia wniesienie opłaty za przejazd drogami płatnymi, doładowanie i monitorowanie stanu konta e-TOLL oraz korzystanie z systemu SENT-GEO obowiązkowego dla przewoźników tzw. towarów wrażliwych. Jej obsługa jest niezwykle intuicyjna, dlatego nie powinna nikomu sprawić problemu. Wystarczy się zarejestrować i doładować konto odpowiednią kwotą, by móc swobodnie poruszać się autostradami i innymi płatnymi odcinkami dróg.

Sprawdź również: e-TOLL – wady i zalety nowej aplikacji na telefon

Aplikacja e-TOLL – rejestracja

Aby móc wykorzystywać aplikację na telefon do płacenia za przejazdy, należy się najpierw zarejestrować w systemie. Taka możliwość jest dostępna dla każdego od 1 czerwca 2021 roku. Na razie korzystanie z systemu e-TOLL nie jest obowiązkowe. Z końcem września stanie się jednak jedyną dostępną opcją dla kierowców samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t oraz autobusów (wraz z likwidacją systemu viaTOLL). Od grudnia 2021 roku wnoszenie opłat na podstawie danych geolokalizacyjnych będzie obowiązkowe dla każdego kierowcy.

Rejestracja w systemie jest bardzo prosta. Nie jest konieczne osobiste stawienie się w biurze obsługi. Wszelkie formalności można załatwić online. Wystarczy wejść na stronę etoll.gov.pl lub skorzystać z e-usług Urzędu Skarbowego. Dla osób preferujących tradycyjne metody dostępne są stacjonarne Miejsca Obsługi Klienta e-TOLL. Rejestracja jest również możliwa za pośrednictwem wybranych operatorów kart flotowych. Procedura jest bardzo prosta i szybka. Po jej zakończeniu zostanie utworzone Internetowe Konto Klienta, które jest kluczowe dla zarządzania systemem e-TOLL. To za jego pośrednictwem można dokonywać wpłat, a także kontrolować naliczone należności.

Aplikacja na telefon e-TOLL - e-tollgps.pl
Atutem systemu e-TOLL jest możliwość całkowicie zdalnej obsługi. Na rejestrację, przeglądanie przejazdów i dokonywanie płatności pozwala darmowa aplikacja na telefon.

Aplikacja e-TOLL – wybór sposobu rozliczenia

Aby korzystanie z systemu e-TOLL było możliwe, konieczny jest wybór metody rozliczenia. Dostępne są dwie możliwości:

 • konto rozliczeniowe w formie przedpłaconej – wymaga zasilenia konta środkami, które będą pobierane w związku z pokonywaniem płatnych odcinków dróg;
 • konto rozliczeniowe w trybie płatności okresowej z zabezpieczeniem – dostępne wyłącznie po wpłacie depozytu (określonej kwoty pieniężnej), ustanowieniu gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej albo poręczenia.

Do każdego z kont można zarejestrować wiele pojazdów.

Aplikacja na telefon e-TOLL – jak korzystać?

Po rejestracji w systemie można korzystać z aplikacji e-TOLL to uiszczania opłat za przejazdy. W przypadku kierowców samochodów osobowych oznacza to przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 i A4. Pojazdy powyżej 3,5 t oraz autobusy płacą myto na większej ilości odcinków. Konfiguracji pojazdów oraz rodzaju przejazdu dokonuje się w Internetowym Koncie Klienta.

Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać opcję „rozpocznij przejazd”, by zacząć monitorować przejazd płatnym odcinkiem drogi. Po zakończeniu przejazdu należy wybrać opcję „zakończ”, by uzyskać podsumowanie. Aplikacja na telefon daje też możliwość rozpoczęcia i zakończenia przewozów SENT w dowolnym czasie w trakcie trwania przewozu oraz pozwala na ich monitorowanie. Ponadto dostępne są opcje związane z przeglądaniem historii przejazdów (z trzech ostatnich miesięcy).

Podobne Wpisy

e-TOLL OBU pod zapalniczkę

 • content

  Błyskawiczny montaż – wystarczy podłączyć do gniazda zapalniczki.

 • content

  Możliwość użytkowania w wielu pojazdach i swobodnego przenoszenia między nimi.

 • content

  Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT.

 • content

  Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

e-TOLL OBU do samodzielnego montażu

 • Wyjątkowo prosty montaż bezpośrednio do akumulatora.

 • Możliwość skorzystania z usługi profesjonalnego montażu (w cenie 99 zł).

 • Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT

 • Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

Dowiedz się więcej