Wpis blogowy

GeoNAVI – jak działa, co daje?

moduł GPS

29 czerwca, 2021

Zainteresował cię powyższy temat? Sprawdź nasze urządzenia na zamów.e-tollgps.pl

GeoNAVI – jak działa śledzenie GPS – e-tollgps.pl

Nowy system poboru opłat na autostradach (e-TOLL) zacznie obowiązywać jeszcze w 2021 roku. Opłaty będą naliczane na podstawie danych lokalizacyjnych pojazdu. Dlatego na znaczeniu będą zyskiwać niezawodne systemy lokalizacji GPS – takie jak GeoNAVI. Co to takiego, do czego służy i dlaczego warto się nim zainteresować?

Co to jest GeoNAVI?

GeoNAVI to zaawansowany system monitoringu GPS wykorzystywany przede wszystkim przez firmy transportowe. To nowoczesne narzędzie monitorujące przejazdy floty wykorzystywane w różnych celach, takich jak:

 • wymagana prawnie kontrola tachografów,
 • monitoring pracowników,
 • śledzenie tras pojazdów,
 • kontrola zużycia paliwa,
 • kontrola czasu pracy,
 • zabezpieczenie przed kradzieżą,
 • monitoring przeglądów.

Niezawodne urządzenie lokalizacyjne do samochodu należące do systemu GeoNAVI zapewnia więc firmom duże korzyści. Co więcej, rozwiązanie to może być stosowane nie tylko do kontroli samochodów ciężarowych i osobowych. Z powodzeniem wykorzystuje się je również w transporcie kolejowym i wodnym, a także w przemyśle i rolnictwie

Teraz proponowany przez GeoNAVI lokalizator znajdzie kolejne zastosowanie – przyda się bowiem do precyzyjnego śledzenia tras pojazdów w celu uiszczania opłat za przejazdy autostradami za pomocą nowego systemu e-TOLL.

GeoNAVI a e-TOLL – jak to się łączy?

E-TOLL to nowy system naliczania opłat na autostradach, który ma być prawdziwą rewolucją. Dzięki wykorzystaniu lokalizacji GPS i zaawansowanych systemów informatycznych opłaty będą pobierane całkowicie automatycznie. Z dróg znikną bramki, w których do tej pory trzeba było uiszczać opłaty. Rodzi to pewne obawy, ale jednocześnie daje powody do radości – przejazdy autostradami będą bowiem wygodniejsze i szybsze, a przy wzmożonym ruchu na drogach nie będą się tworzyć korki i zatory powodowane przez kolejki do bramek.

Kontrola użytkowników autostrady będzie się odbywać za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Można będzie również podłączyć do niej odrębne urządzenie śledzące GPS – takie jak GeoNAVI. To drugie rozwiązanie wydaje się znacznie bardziej pewne i precyzyjne. O darmowej aplikacji e-TOLL wiadomo na razie niewiele poza tym, jakie będzie oferować funkcje i jakie dane gromadzić. Dopiero po jej uruchomieniu okaże się, jak radzi sobie w praktyce. Niektórzy kierowcy się tego obawiają. Trzeba bowiem pamiętać, że nieprawidłowy odczyt aplikacji może mieć przykre konsekwencje dla właściciela pojazdu – np. skutkować nałożeniem kary za przejazd bez opłaty. Dlatego wielu kierowców już teraz myśli o zastosowaniu sprawdzonych, niezawodnych rozwiązań – takich jak GeoNAVI i wykorzystujące GPS urządzenie monitorujące. Docenią je przede wszystkim firmy, ale może być również wykorzystywane przez indywidualnych użytkowników. Co warto wiedzieć o dostępnych rozwiązaniach? Więcej informacji można znaleźć w naszym artykule: Urządzenia do poboru opłat drogowych e-TOLL – OBU czy GPS?

Monitoring pojazdów ciężarowych – e-tollgps.pl

e-TOLL to nowy system opłat za przejazdy drogowe, który ma zredukować kolejki do bramek i korki na autostradach. Połączenie go z systemem GeoNAVI zapewni precyzje wysyłania danych i usprawni realizowanie zadań związanych z transportem.

Sprawdź również: GeoNAVI aplikacja – rejestracja, logowanie, korzystanie – krok po kroku

Co daje system GeoNAVI?

Precyzyjny monitoring pojazdów ciężarowych, dostawczych lub osobowych po wprowadzeniu systemu e-TOLL przyda się jeszcze bardziej, ale już teraz zapewnia ogromne korzyści. Montowany przez GeoNAVI lokalizator zapewnia bardzo szerokie możliwości zarządzania flotą samochodową. Dlatego z urządzeń śledzących GPS korzystają firmy transportowe, logistyczne, spedycyjne, kurierskie i wiele, wiele innych. System pozwala na monitoring samochodów ciężarowych, dostawczych i osobowych, a także każdego innego typu pojazdu, w tym maszyn rolniczych czy przemysłowych. Zaawansowane funkcje dają zaś bardzo szerokie możliwości zastosowania.

System GeoNAVI pomaga:

 • obniżać koszty utrzymania floty, między innymi dzięki kontroli zużycia paliwa i stylu jazdy kierowców,
 • monitorować czas pracy kierowców i gromadzić dane z tachometrów,
 • usprawnić komunikację z kierowcami i delegowanie zadań,
 • dokładnie planować trasy przejazdu i rozwiązywać związane z nimi problemy,
 • chronić samochody przed kradzieżą,
 • pilnować wymaganych terminów przeglądów technicznych,
 • monitorować dodatkowe parametry – jak np. temperatura wewnątrz chłodni,
 • zliczać oddzielnie liczbę kilometrów przejechanych w celach służbowych i prywatnych.

Wkrótce będzie również zapewniać precyzyjne naliczanie opłat za korzystanie z autostrad!

Trudno o bardziej niezawodny i funkcjonalny system niż GeoNAVI. Lokalizator GPS montowany jest w samochodzie i stale zajmuje się zbieraniem danych. Dzięki wysokiej jakości wykonania są one niezwykle precyzyjne. Możliwa jest kontrola położenia pojazdu w czasie rzeczywistym. Wkrótce wszystkie firmy transportowe będą musiały korzystać z lokalizacji GPS w celu uiszczania opłat za autostrady w nowym systemie e-TOLL. Dlaczego więc nie zainwestować w coś, co pomoże usprawnić pracę i zoptymalizować koszty? To właśnie GeoNAVI!

Podobne Wpisy

e-TOLL OBU pod zapalniczkę

 • content

  Błyskawiczny montaż – wystarczy podłączyć do gniazda zapalniczki.

 • content

  Możliwość użytkowania w wielu pojazdach i swobodnego przenoszenia między nimi.

 • content

  Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT.

 • content

  Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

169 PLN/szt.

+23% VAT

Zamów

e-TOLL OBU do samodzielnego montażu

 • Wyjątkowo prosty montaż bezpośrednio do akumulatora.

 • Możliwość skorzystania z usługi profesjonalnego montażu (w cenie 99 zł).

 • Pełna funkcjonalność – monitorowanie pojazdów, integracja z systemami e-TOLL i SENT

 • Możliwość korzystania z roamingu (monitoring floty w całej UE).

Dowiedz się więcej